Vasario 26 diena Juozo Miltinio dramos teatrui įsimintina ne tik todėl, kad teatro scenoje parodytas Batumio valstybinio Iljos Čavčavadzės teatro spektaklis „Tiek demonų, kiek tau patinka“ pagal Jerzy Pilcho romaną „Daug demonų“, bet ir todėl, kad prieš spektaklį pasirašyta abiejų teatrų bendradarbiavimo sutartis. Ją pasirašė J. Miltinio dramos teatro direktorius Linas Marijus Zaikauskas ir Batumio valstybinio Iljos Čavčavadzės vardo teatro meno vadovas Andro Enukidzė.

Tapo partneriais

J.Miltinio dramos teatro vadovas L. M. Zaikauskas pasidžiaugė, kad nuo šiol abu teatrai bus partneriais. Pasak jo, teatrus sies bendri projektai, koncertai, programos, apsikeitimas gastrolėmis ir delegacijomis, forumai ir kiti teatrams svarbūs dalykai. „Draugystes su kitais teatrais lemia asmeninės pažintys. Prieš daugiau kaip 10 metų su A. Enukidze susipažinau Turkijoje teatrų festivalyje ir nuo to laiko mūsų draugystė tęsiasi. Pastačiau ukrainiečių klasiko Ivano Franko „Pagrobtoji laimė“ Batumio valstybiniame I. Čavčavadzės dramos teatre. Scenografija Margaritos Misiukovos.  A. Enukidzė mūsų teatre pastatė A. Cagarelio „Chanuma“. Su juo kartu spektaklį statė visa komanda – dailininkas Šota Bagališvilis, kompozitorius Michailas Mdinaradzė ir choreografė Anara Baidildinova. Draugystę vainikavo ir Batumio teatro spektaklis „Daug demonų“. Spektaklį režisavo Jacek Glomba. Beje, galiu pasidžiaugti, kad lenkų režisierius J. Glomba statys spektaklį J. Miltinio dramos teatre. Draugystės gijos plačios ir apima įvairius teatrus, režisierius, kurie stato spektaklius Panevėžyje“, – džiaugėsi draugystės saitais L. M. Zaikauskas ir sakė, kad dabar draugystė bus dar tvirtesnė – ji sutvirtinta bendradarbiavimo sutartimi.

Teatro vadovas L. M. Zaikauskas aiškino, kad teatrų draugystės sutartį sutvirtins ne tik spektaklis, bet ir gastrolės – J. Miltinio dramos teatras šį pavasarį ketina dalyvauti Gruzijoje organizuojamame teatrų festivalyje Poti mieste.

Festivaliai stiprina ryšius

Batumio valstybinio I. Čavčavadzės vardo teatro meno vadovas A. Enukidzė pasakojo, kad Gruzijos teatrų festivalis Poti mieste vyksta kelerius metus. „Tai tarptautinis festivalis, kuriame dalyvauja teatrai iš Lenkijos, Italijos, Gruzijos, o dabar dalyvaus ir Panevėžio dramos teatras. Šis festivalis padeda atidaryti kultūros kanalus tarp teatrų, stiprinti įvairių šalių teatrų draugystes. Festivalis padeda atskleisti įvairių šalių teatrų individualius charakterius. Be to, šiame festivalyje vystosi naujos draugystės, pažintys, atrandami teatrai, nauji partneriai. Tokie festivaliai – teatrų ateitis“, – sakė A. Enukidzė ir tvirtino, kad teatrų draugystės padės gyvuoti teatrams, leis jiems tapti žinomesniais ir padės plėtoti tarptautinius bei kultūrinius ryšius.

 

Raimonda Mikučionytė

AINA.lt