SEKUNDĖ / LINA DRANSEIKAITĖ / KULTŪRA / 2020.06.14 / 17:00

Juozo Miltinio dramos teatre dailininke dekoratore dirbanti Ritonė Klizienė šypsosi, kad sprendimas prieš daugiau kaip tris dešimtmečius praverti šių namų duris buvo geriausias jos gyvenimo žingsnis.

Nors dekoratoriai, grimuotojai, kostiumų siuvėjai bei kiti teatro kūrybos žmonės, kitaip nei aktoriai ir režisieriai, lieka užkulisių šešėlyje, tačiau kiekvienos premjeros laukia su ne ką mažesniu jauduliu. Anot R. Klizienės, kai į kiekvieną darbą įdedi dalelę savęs, negali nerūpėti savos kūrybos vaiko likimas.

Greitoji pagalba Ritutė

Teatro dailininkė – auksinių rankų meistrė, apdovanota begaliniu kruopštumu, o kartu ir kuklumu. Menininkė gūžčioja tedirbanti savo darbą, kuris teikia didžiulį malonumą ir įkvėpimą gyventi. Bet savo atsidavimu ne veltui pelniusi greitosios pagalbos pravardę – taip ją pakrikštijo garsusis aktorius ir režisierius Donatas Banionis.

„Jis žinojo: kad ir kas atsitiks, Ritonė visuomet padės. Buvau tarsi kelio galas“, – šypsosi dailininkė.

Dėl savo švelnaus charakterio ir kuklumo teatre ją dažniausiai vadina Ritute. Ji išsiduoda, kad tik aktorius Laimutis Sėdžius pripratino prie tikrojo vardo.

„Tėvelis pasakojo, kad išėjo krikštyti Vitaliją, o grįžo su Ritone. Tiek ir težinau. Neįsivaizduoju, iš kur toks vardas, neturiu net vardadienio. Pusę gyvenimo į šį vardą labai keistai žiūrėjau, bet L. Sėdžius mane pripratino prie jo. Visi vadindavo tik Ritute“, – pasakojo išskirtinio vardo savininkė.

Bėgte į teatrą

R. Klizienė į J. Miltinio dramos teatrą atėjo prieš 34-erius metus, kai tuomečiai kolegos parodė skelbimą, jog čia ieškoma dailininko dekoratoriaus. Tuo metu panevėžietė jau penkiolika metų dirbo „Panevėžio prekyboje“ reklamos skyriuje. Anot Ritonės, darbas patiko, bet teatras savo užburiančia ir net kiek mistiška aura traukte traukė.

Skaitykite daugiau: https://sekunde.lt/leidinys/sekunde/teatras-sirdies-erdve/?fbclid=IwAR17SktwFvU4Te7un5mfnkOfH2y_BsBfAhZJot_F3UKNaa9RPyz8GTCs3EA

111350cookie-checkTeatras – širdies erdvė