Panevėžio teatras „Menas“, nukentėjęs nuo praėjusią savaitę kilusio gaisro, stengiasi kuo greičiau vėl kibti į meninę veiklą. Liepsnos suniokojo daugiau nei 80 proc. teatro kostiumų, kurie buvo laikomi nuomojamame pastate. Tokiai nelaimei neliko abejingi panevėžiečiai, kurie noriai aukoja miesto mažajam teatrui, prie paramos prisidėjo ir kolegos – J. Mitlinio dramos teatras, bei verslininkai. Tačiau teatro „Menas“ atstovai neslepia: kol kas to nepakanka, norint atkurti net vienuolikos spektaklių kostiumus.

Praėjusios savaitės antradienį Panevėžyje liepsnos niokojo centrinėje miesto dalyje esantį pastatą. Senos statybos namas, kuris priklauso dviem šeimininkams, užsiliepsnojo apie pirmą valandą nakties. Šiame pastate patalpas nuomojosi ir Panevėžio teatras „Menas“. Čia buvo laikomi spektaklių kostiumai.

Neteko daugiau nei 80 proc. kostiumų

„Netekome vienuolikos einamų spektaklių kostiumų. Apie 120 kostiumų. Daugiau nei 80 proc. jų visiškai suniokoti. Dėl to teko ir koreguoti kovo mėnesio teatro repertuarą“, – naujienų portalui JP pasakojo teatro „Menas“ kultūrinės veiklos vadybininkė N. Stašytė.

Kaip teigė teatro „Menas“ vadovas Kęstutis Vaičiulis, teatras jau atsisakė degusių patalpų, o kostiumai iš jų išgabenti. Vienus jų dar bus bandoma tvarkyti, kitus, deja, jau teko išmesti.

„Visam kolektyvui šokas. Negalėjome patikėti, kad tokia baisi nelaimė galėjo nutikti. Tačiau spektaklių neatsisakėme, tiesiog vienus keičiame kitais, kurių kostiumus dar turime arba galime greitai pritaikyti turimus išteklius“, – pasakojo K. Vaičiulis.

Aktoriai vaidina su savais rūbais

„Stengiamės kuo greičiau įsivažiuoti į darbus, juk spektakliai nelauks, žiūrovai taip pat. Kiek galėjome tiek išskalbėme, daugelį kostiumų teko tiesiog išmesti, kai kuriuos spektaklius aktoriai tiesiog vaidino su savais rūbais“, – apie sunkų šių dienų darbą pasakojo teatro „Menas“ kultūrinės veiklos vadybininkė.

Neliko abejingi

Teatro nelaimei neliko abejingi panevėžiečiai. Jie noriai aukoja, nors ir nedideles sumas, tačiau labai vertingas.

Neliko abejingi ir kolegos iš Juozo Miltinio dramos teatro. Praėjusį savaitgalį spektaklio „Chanuma“ premjeros metu, J. Miltinio dramos teatre buvo renkamos aukos nuo gaisro nukentėjusiam teatrui „Menui“.

Kaip prieš spektaklio premjerą teigė J. Miltinio dramos teatro direktorius Linas Zaikauskas, J. Miltinio teatras negali likti nuošalėje, kai šitaip nukentėjo teatro sesės ir broliai.

Premjerų metu J. Miltinio teatro kolektyvas žiūrovus vaišino kava. Už ją tiesiog reikėjo paaukoti norimą pinigų sumą.

„Surinkome lygiai 500 eurų. Iš pradžių turėjome 486 eurus, tačiau, kad suma būtų lygi ir graži, 14 eurų pridėjo teatro direktorius ir buvęs Panevėžio vyskupas Jonas Kauneckas“, – naujienų portalui JP pasakojo J. Miltinio teatro vadovo pavaduotojas Donatas Petrakovas.

JP pasidomėjus, ar J. Miltinio teatras neketina teatro „Menas“ parmeti ir spektaklių kostiumais, tokios galimybės D. Petrakovas neatmetė.

„Paskolinti kostiumų tikrai galėtume, aišku, jeigu jie nebūtų iš mūsų einamų spektaklių“, – teigė J. Miltinio dramos teatro vadovo pavaduotojas.

Savivaldybė dar nenusprendė ar parems

Panevėžio miesto savivaldybė taip pat gavo prašymą paremti nuo gaisro nukentėjusį teatrą „Menas“, tačiau prašymas atkeliavo ne iš paties teatro.

„Nesikreipėme į savivaldybę, nenorime jos smaugti. Juk ir ji negyvena ant pinigų maišo“, – teigė teatro „Menas“ vadovas K. Vaičiulis.

Plačiau komentuoti esamos situacijos negalėjęs Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna, patvirtino, kad savivaldybė yra gavusi prašymą paremti teatrą „Menas“.

„Raštas perduotas savivaldybės Kultūros skyriui, kuris stengsis kuo greičiau ištirti esamą situaciją ir pateikti išvadas, kiek tiksliai turto suniokojo ugnis. Tada ir spręsime, ar savivaldybė parems teatro nuostolius“, – teigė T. Jukna.

Norintieji ir galintieji pagelbėti teatrui, gali pervesti paramą į teatro „Menas“ paramos sąskaitą: LT 537300010040638222, „Swedbank“ AB, banko kodas 73000.

 

Vida Lukaitytė

JP.lt