Režisierius Andrejus Dežonovas

Vienos dalies komedija

 

Premjera – 2017 m. balandžio mėn. 7 d.

Vertė Ona Mickevičiūtė

Trukmė 2 val.

 

Scenografė ir kostiumų dailininkė Margarita Misiukova

Kompozitoriai Olga Gaidamak ir Aleksandras Leonovas

Choreografė Anara Baidildinova

 

Šiandien gyvųjų tarpe nebėra nei Josifo Stalino, nei Adolfo Hitlerio. Šiandien gyvename demokratiškoje respublikoje, kur visi turi teisę balsuoti ir išreikšti savo nuomonę. Tik ar viskas jau taip kardinaliai pasikeitė? Ar mes tikrai nebesame kažkieno marionetės? Ar mūsų balsas visada būna išgirstas? Tai klausimai, kurie nuolat turėtų žadinti kiekvieno mūsų sąmoningumą, pilietiškumą bei suvokimą apie esamą politinę padėtį.

Andrejaus Dežonovo režisuotas spektaklis – tai šaržuota absurdo komedija pagal Seppo Kantervo pjesę. Jos pagrindiniai veikėjai – Adolfas, Josifas ir Klara, Karlo Markso vaikaitė. Du II – ojo pasaulinio karo nacijų vadai kalbasi slaptame Stalino bunkeryje. Tai ne pasaulio viršūnių susitikimas. Ne. Šioje pjesėje Hitleris, nors jau turėtų būti miręs, yra slapta pagrobtas Josifo ir laikomas įkaitu, kad atsakytų į visus rūpimus klausimus. Na o tada, draugas Stalinas galėtų dar stipriau didinti savo įtaką pasaulyje ir, kaip pats įsivaizduoja, būti jo valdovu.

Garbės ir didybės troškimas, nesiskaitymas su žmonėmis, viską, o visų pirma savo tautą, naikinantis tironiškumas. Štai apie ką kalba pjesė. Tikslui pasiekti galimos visos priemonės. Kai pasaulis tampa priešu net sau pačiam, kas tada gali išgelbėti?

Spektaklis „Siena“ nukelia į iš pirmo žvilgsnio juokingą ir nerimtą situaciją, į erdvę, kuri verčia susimąstyti, o kas būtų, jeigu būtų? Atsakymą žiūrovas ras šmaikščiuose, ironiškuose, absurdiškuose dialoguose. Tačiau, ką pasirinkti: priimti kuriamas fikcines situacijas ir jose dalyvauti pritariant, o gal radikaliai priešintis? Patikėti tuo, kas vyksta scenoje, ar likti kritišku ir viską stebėti iš šono? Įmanoma viskas – svarbu nelikti abejingam.

Vaidina

Gintarė Kulikauskytė, Vytautas Kupšys, Rimantas Teresas, Antanas Venckus.