Režisierius Dalius Skamarakas

Stebuklinga pasaka vaikams

Trukmė 1 val. 15 min.

Premjera – 2013 m. spalio 23 d.

Scenografė, kostiumų dailininkė Ramunė Skrebūnaitė

Choreografas Donatas Bakėjus

Yra pasaulyje rašytojų, kurių knygos skaitomos iš kartos į kartą. Ir ne po vieną sykį! Ko gero, jūsų seneliai ir tėveliai su pasimėgavimu skaitė italų rašytojo Džanio Rodario literatūrines pasakas „Čipolino nuotykiai“, „Dželsominas Melagių šalyje“, „Žydrosios strėlės kelionė“, „Tortas danguje“, „Pasakos telefonu“ ir kitą šio autoriaus kūrybą. O dabar ir jums, vaikai, atėjo laikas susipažinti su viena įstabia istorija.

…Tai nutiko vieną Kalėdų naktį, kurią paprasti dalykai virsta stebuklais. Žaislų krautuvėlės gyventojai – žaislai – sėdo į „Sidabrinės strėlės“ traukinuką ir… iškeliavo pasidovanoti vaikams. Tiems, kurių tėveliai neturėjo pinigėlių vaikučių išsvajotoms grožybėms nupirkti. Argi ne stebuklas? Keliauninkai patyrė visokių nuotykių, pavojų, širdgėlos… Taip, taip, ir jos. Nes ir per Kalėdas ištinka netektys, būna vargo, šalčio ir ašarų…

Bet daugiausiai nutinka stebuklų! Antai gražuolė Lėlė Kalėdų naktį patirs stebuklingą virsmą, – ji pasiaukos dėl vargšės mergaitės, rizikuodama prarasti kur kas daugiau nei daili lėliška suknelė. Generolas ir Kapitonas Pusbarzdis – stiprūs bebaimiai narsuoliai – išmoks apginti silpnuosius. Prie žaislų krautuvėlės vitrinos apie traukinuką svajojusiam dešimtmečiam berniukui Frančeskui (kuris užaugęs taps Pasakotoju) iki svajonės išsipildymo liks visai nedaug… Tačiau būtent tada jam teks rinktis – ar aukoti Didžiąją svajonę, ar gelbėti draugą.

Spektaklis „Sidabrines strėlės kelionė“ moko svarbių dalykų. Tai, kad esi gražus, be abejones, reiškia nemažai. Bet labai svarbu ir vidinis grožis, sugebėjimas užjausti kitą, ne tokį gražų, suvargusį, galbūt mirštantį. Puiku, kai esi stiprus ir narsus. Bet kaip svarbu teisingai pasielgti, kai tavo užtarimo ir apgynimo reikia silpnajam…

Pamatę ir išgirdę žaislų traukinio ir jo keleivių istorijas bei nuotykius, pasvarstykime, ar stebuklams lemta vykti tik per Kalėdas? Gal jautrus žvilgsnis į šalia kenčiantįjį irgi gali pradėti stebuklą? O jei nuoširdumas, gerumas ir užuojauta bus parodyti laiku ir vietoj, – kalėdiniai stebuklai gali ateiti ir paprastą dieną, – įsitikinęs spektaklio režisierius Dalius Skamarakas.

Spektaklis skirtas stebuklais tikintiems žiūrovams – nuo trimečių „kodėlčiukų“ iki paauglių ir jų tėvelių.

Vaidina

Marius Cemnickas, Jonas Čepulis, Gintarė Dumbliauskienė, Inga Jarkova, Toma Razmislavičiūtė-Juodė, Gabrielė Malinauskaitė, Andrius Povilauskas, Jolita Skukauskaitė, Gintautas Žiogas.