renginiai kraunami

Aleksandr Špilevoj

„BAGADELNIA“

Pjesės autorius ir režisierius – Aleksandr Špilevoj

Scenografė ir kostiumų dailininkė – Rūta Lendraitytė Utalla

Kompozitorius – Paulius Trijonis

Vaizdo projekcijų autorius – Andrej Špilevoj, Aurelijus Čiupas

Šviesų dailininkas – Darius Malinauskas

Vaidina:

Vincas – Sigitas Jakubauskas, Saulius Eduardas Pauliukonis

Rapolas – Vladas Baranauskas, Juozas Bindokas

Valerijus – Antanas Venckus, Juozas Žibūda

Ema – Rimanta Krilavičiūtė, Nijolė Mirončikaitė

Agota – Nomeda Bėčiūtė, Vilija Paleckaitė

Jim Morrison – Severinas Norgaila, Aleksandras Špilevoj

Trukmė: 1 val. 50 min

Premjera – 2018 m. lapkričio 10,11 d.

Finansuoja: LR Kultūros ministerija ir Šiaulių miesto savivaldybė

Apie spektaklį

Spektaklis-žaidimas „Bagadelnia“ – tai aštuonios skirtingos, bet tarpusavyje labai susijusios istorijos iš vienų senelių globos namų. Aktoriai pasiūlys žiūrovams patiems išsirinkti, kokias istorijas jie norės pamatyti. „Bagadelnia“ pasakoja apie žmones, nugyvenusius skirtingus gyvenimus, turėjusius skirtingas patirtis ir likimus, bet galiausiai atsidūrusius viename bendrame taške.

Tai, kad vaidinamos pjesės herojai yra senelių globos namų gyventojai, visai nereiškia, kad žiūrovai spektaklio metu bus skandinami liūdesyje ir užuojautoje. Anaiptol. Spektaklio aktoriai atskleis jums smagius, beveik pasakiškus žilų herojų, senųjų romantikų, buvusių sovietinių laikų hipių nuotykius, patyrimus ir atradimus. Juk senatvėje, kai viskas atrodo mažiau spalvinga, kai kuriuos dalykus tenka tiesiog susifantazuoti. Spektaklyje susidurs ir pasaulėžiūros, ir religijos, ir priešingi politiniai požiūriai, bet dažniausiai – tai bus žmogaus susidūrimas su pačiu savimi, su šalia esančiu ir su savo prisiminimais.

Kaip sako patys senelių globos namų gyventojai, bagadelnia – tai jau dangaus prieangis. O štai ką apie šį prieangį sako spektaklyje pasirodysiantis Jimas Morrisonas iš grupės “The Doors”: “The doors of perception are cleansed here and everything appears to man as it is, infinite” (Čia atsiveria suvokimo durys ir viskas atrodo žmogui, nes jis yra begalinis). Spektaklio kūrėjai kviečia žiūrovus kartu praverti duris į tą prieangį, nes galbūt jame pavyks įžvelgti tai, kas bus toliau ir tai, kas jau liko prieš jį? O kas, jei tie penki spektaklyje pasirodantys senukai, per savo ilgus gyvenimus ir ribinius išgyvenimus tikrai jau pravėrė tas duris ir pažino kai ką, kuo galėtų pasidalinti ir su mumis? O jeigu?

Spektaklio „Bagadelnia“ režisierius ir pjesės autorius Aleksandr Špilevoj pelnė „Auksinį scenos kryžių“ nacionalinės dramaturgijos kategorijoje.

Bilietus platina Juozo Miltinio dramos teatro bilietų kasa bei www.ticketmarket.lt

PIRKITE BILIETUS INTERNETU!