Renginiai kraunami
Šis renginys jau įvyko.

TARPTAUTINIS MAŽŲJŲ ERDVIŲ PROFESIONALIŲ TEATRŲ FESTIVALIS MIZAN SCENA

Willy Russell

MOTERIMS IR JŲ VYRAMS

Dviejų dalių spektaklis pagal W. Russell „Shirley Valentine“

Kadaise buvusi savarankiška moteris, dabar Širlė Valentain – namų šeimininkė ištikta vadinamosios amžiaus vidurio krizės. Didžiąją savo gyvenimo dalį ji praleidžia tarp keturių sienų, dažniausiai viena: vaikai užaugę ir išsilakstę, o vyras beveik visą laiką praleidžia darbe. Širlė Valentain gyvena atsiminimais, kokia ji buvo, ir yra įklimpusi į kasdieninę rutiną, buitinius barnius su vyru, o geriausia jos pašnekovė – virtuvės siena. Kai draugė, laimėjusi loterijoje, ruošiasi važiuoti į Graikiją, Širlė pasinaudoja galimybe ir vyksta kartu. Kelionės metu ji pradeda save ir aplinkinį pasaulį matyti kitomis akimis, todėl nusprendžia pakeisti savo gyvenimą.

Monospektaklis „Moterims ir jų vyrams“ – tai moters gyvenimo ir savęs atradimo istorija. Kaip teigia spektaklio režisierė ir aktorė Ligita Kondrotaitė: „Spektaklyje gvildenama situacija dažnai moteriai atpažįstama ir dar dažniau neigiama: esą, jau joms taip tikrai neatsitiks. Galima vadinti tai komedija, bet ši komedija išspaus ir ašarą, o gal net ką nors nuliūdins. Ir vis dėlto, tai drama su labai gera pabaiga ir subtiliu humoru.“

Ši neįtikėtinai linksma ir įtraukianti pjesė, jau įvardijama kaip modernioji klasika, tapo tikra sensacija Londono ir Niujorko teatrų scenose, o aktorei Pauline‘ai Collins pelnė Oskaro nominaciją už pagrindinės aktorės vaidmenį Lewiso Gilberto filme „Širlė Valentain“ (1989).

Willy‘o Rusello, vieno sėkmingiausių savo kartos anglų dramaturgų, karjera apima daugiau nei keturis dešimtmečius. Jo pjesės statomos pagrindinėse pasaulio teatrų scenose, yra ekranizuojamos, pelnė įvairiausių prizų ir apdovanojimų. Žinomiausi darbai: „Ritos mokslai“ (Educating Rita, 1980), „Kraujo broliai“ (Blood Brothers, 1983) ir „Širlė Valentain“ (Shirley Valentine, 1986). Rusellas gimė 1947 m. Liverpulyje (Jungtinė Karalystė), darbininkų šeimoje, mokyklą metė 15-os, tapo moterų kirpėju, dirbo kitus įvairiausius darbus, tarp kurių – sandėlininku, dainininku/dainų autoriumu. 20-ies nusprendė tęsti mokslus ir įgijo mokytojo kvalifikaciją. Pjeses pradėjo rašyto 8 deš. pradžioje, išgarsėjo parašęs libretą miuziklui apie vieną garsiausių visų laikų roko grupę „The Beatles“ (John, Paul, George, Ringo … and Bert,1974).

Režisierė – Ligita Kondrotaitė

Scenografija ir kostiumai – Margarita Misiukova

Vertė – Monika Deveikytė

Vaidina – Ligita Kondrotaitė

Premjera – 2016 m. sausio 14 d.

112870cookie-checkFESTIVALIS | „MOTERIMS IR JŲ VYRAMS“, W. Russell | Šeduvos kultūros centras