Režisierius Dainius Kazlauskas

Dviejų dalių pjesė

Vertė Vilija Grigaitytė
Trukmė 2 val. 40 min.
Premjera – 2012 m. balandžio 14 d.

 

Scenografė, kostiumų dailininkė – Indrė Pačėsaitė.
Muziką sukūrė: Mantas Jankavičius, Ignas Juzokas, Romanas Klimčiauskas.

 

Kuris jaunas žmogus iš mažo miestelio, ypač grojantis gitara ir kuriantis dainas, nenorėtų išsiveržti iš tėvų globos ir persikelti į didmiestį? Apie tai pasvajoja daugelis. Bet ne kiekvienas ryžtasi. Mūsų herojus tai pamėgino padaryti ir atsidūrė Niujorke…

Pjesės veiksmas vyksta jauno dainininko ir gitaristo Donaldo Beikerio (22 m.) (aktorius Mantas Jankavičius) ką tik išsinuomotame bute, „kažkur Manhetene“. Jo tikslas – palikus tėvų namus pradėti savarankišką gyvenimą.

Vaikino motina – keletą knygelių parašiusi Florans Beiker (aktorė Asta Preidytė) įsitikinusi, ir tam turi pagrindą, kad sūnus negali gyventi be jos globos. Todėl, kaip sako pats Donas, motinai „iš anksto nepatinka“ jo išsinuomotas butas, jo gyvenimo būdas, o ypač devyniolikmetė, bet jau spėjusi išsiskirti sūnaus kaimynė Džilė Terner (aktorės Inga Jarkova ir Eglė Špokaitė).
Anot Donaldo, jo gyvenimą kontroliuojanti mama „įsikalusi į galvą, kad ji – ir motina, ir tėvas, sesuo ir brolis, tetulė, gydytoja, advokatė, prezidentė, FTB, CŽV ir Aukščiausiasis Teismas…“

Mamos nuomonę mėgina keisti Džilė, sakanti, jog „akliausias tas, kuris nenori matyti“, tačiau mergina, kuri nesusitvarko su savo gyvenimu ir kuriai rūpi „tik vienintelis dalykas – tai maistas“, brandžiai moteriai ne autoritetas.
Pjesėje daug smagių dialogų, skamba Donaldo (atlikėjas Mantas Jankavičius) kūrybos dainos, žiūrovus nustebins netikėti siužeto posūkiai.

Vaidina

Mantas Jankavičius, Inga Jarkova, Asta Preidytė, Laimutis Sėdžius, Eglė Špokaitė.