Edukacinė ekskursija po Juozo Miltinio dramos teatrą

Edukacija skirta įvairaus amžiaus moksleiviams, suaugusiems.

Edukacinio užsiėmimo trukmė – 45–60 min.

Ekskursiją veda teatro ir kino aktorė Vita Šiaučiūnaitė arba teatro ir kino aktorius Laimutis Sėdžius.

Edukacinės ekskursijos tikslas – atskleisti paslaptingą teatro pasaulį, supažindinti su teatro struktūra, elgesio teatre taisyklėmis, spektaklio kūrimo procesu. Edukacinės programos dalyviai turi galimybę klausti juos dominančių klausimų, gilinti žinias apie teatro atsiradimo svarbą Panevėžyje.

Siekiami rezultatai:

Edukacinės programos dalyviai sužino apie teatre veikiančias tarnybas, kurios nėra matomos spektaklio metu. Aplanko vietas, kurios paprastai nėra prieinamos žiūrovams. Edukacinė ekskursija po teatrą lavina vaizduotę ir ugdo teatro meno supratimą bei svarbą.

Edukacinės ekskursijos po teatrą metu, trumpai papasakojama, kas yra teatras, ir kaip gimsta spektaklis, kokių profesijų žmonės dirba teatre, kokie yra jų darbo ypatumai. Ekskursijos eigoje aplankoma teatro scena, supažindinama su elgesio joje taisyklėmis, užkulisiais, dekoracijų sandėliu, rekvizito kambariu. Užsukus į grimo kambarius supažindinama su teatrinio grimo atlikimo subtilybėmis ir svarba. Apsilankius kostiumų sandėlyje apžiūrimi teatriniai kostiumai.

Edukacinės ekskursijos kaina vienam asmeniui – 3 €.

Edukacinė programa „Kaip gimsta teatras?“

Edukacija skirta pradinių klasių moksleiviams, suaugusiems.

Edukacijos tikslas – skatinti kūrybiškumą, originalių idėjų įgyvendinimą, komandinio darbo svarbos suvokimą, meninių gebėjimų ugdymą.

Siekiami rezultatai:

Edukacinis/praktinis užsiėmimas padės atskleisti kūrybinius gebėjimus. Patobulins darbo komandoje įgūdžius. Padės atskleisti asmeninius aktorinius talentus. Ugdys gebėjimą vertinti ir suprasti teatro meną, spektaklio kūrybinio proceso užkulisius.

Edukacinio užsiėmimo trukmė – 60–90 min.

Užsiėmimą veda teatro ir kino aktorė Vita Šiaučiūnaitė.

Edukacinio užsiėmimo pradžioje išsirenkamas kūrinys ar tema, kuri išsamiai aptariama ir išanalizuojama. Pasiskirsčius į grupes vyksta scenos, dekoracijų ir veikėjų kūrimas. Iš priemonių gaminama mini scena, kuri užpildoma savo pačių sugalvotomis dekoracijomis (jos gaminamos iš kartono, medinių kaladėlių, putoplasto gabalėlių). Personažai gaminami iš kartono ir popieriaus, jie yra nuspalvinami, aprengiami kostiumais. Sukūrę sceną, dekoracijas ir veikėjus, pasiskirstomi personažai vaidmenimis. Kiekviena grupelė parepetavusi suvaidina savo „spektaklio“ variantą. Edukacinio užsiėmimo pabaigoje, vyksta aptarimas, dalinamasi įspūdžiais ir patirtomis emocijomis.

Edukacinio užsiėmimo kaina vienam asmeniui – 3 €.

Kūrybinė laboratorija

Edukacinis užsiėmimas skirtas įvairaus amžiaus moksleiviams, suaugusiems.

Užsiėmimo trukmė: 90 min.

Edukaciją veda teatro ir kino aktorė Vita Šiaučiūnaitė.

Edukacijos tikslas – skatinti kūrybiškumą, originalių idėjų įgyvendinimą, komandinio darbo svarbos suvokimą, ugdyti meninius gebėjimus. Susipažindinti su scenos judesiu ir kalba. Supažindinti su teatrinės raiškos priemonėmis (žaidimais, pratimais) padedančiais ugdyti socialinius įgūdžius, pažinti savo vidinį pasaulį, bendradarbiauti.

Edukacinio užsiėmimo kaina vienam asmeniui – 3 €.

Kontaktai pasiteiravimui:

Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vadovė – Monika Abraitytė

Tel. +370 633 63 454

E. p. monika@miltinioteatras.lt

Edukacinių užsiėmimų akimirkos: