Šiandien kalbant apie iš bene pusseptinto šimto kilometrų žmonių sudarytą gyvą grandinę aplanko dvejopi jausmai. Didžiuojamės, jog trijų tautų – lietuvių, latvių ir estų – vienybė siekiant Nepriklausomybės sujaudino visą pasaulį.
1989-ųjų rugpjūčio 23-osios pavakare pasigirdus radijo signalams šimtatūkstantinė minia susikibo rankomis apjuosti valstybes prie Baltijos jūros. Nereikėjo nei interneto, nei mobiliųjų telefonų – kalbėjosi širdys, vedamos vieno bendro tikslo link.

Kaip ir pasaulio, taip ir mūsų – Juozo Miltinio dramos teatro kolektyvo – atmintyje, Baltijos kelias yra šis tas nepaprasto: kaip po ilgų metų emigracijos grįžimas į gimtuosius namus; kaip lopšyje saulės spindulius gaudantis kūdikis; kaip devyniasdešimtmečio akyse sublizgančios ašaros iškylant Trispalvei.
Didžiajai daliai mūsų jauno kolektyvo apie šią prieš tris dešimtmečius vykusią akciją tenka girdėti tik iš tai patyrusių, ten dalyvavusių žmonių lūpų. Vis tik šiandien šventė širdyse – ne ką mažesnė. ❤️

Tą lemtingą dieną pasauliui buvo duotas tonas siekti iš pirmo žvilgsnio neįmanomo. Baltija pabudo įkvėpti laisvės gurkšnio, pripildžiusio plaučius kurti, mylėti, siekti, gyventi – SU 30-osiomis Baltijos kelio metinėmis, Lietuva!

Juozo Miltinio dramos teatro kolektyvas

Arvydo Gudo nuotrauka.