renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Režisierius: Linas Marijus Zaikauskas

Dviejų dalių tragikomedija

Premjera: 2016 m. gegužės 27 d.

Trukmė: 2 val. 30 min.

Vertė: Indrė Jonušytė

Scenografė ir kostiumų dailininkė: Margarita Misiukova

Muzikinis apipavidalinimas: Rimantas Juozas Bagdonas

 

Elektroninis pianinas, akordeonas, kazu – Rimantas Juozas Bagdonas

Klarnetas, saksofonai – Igoris Švetko

Lūpinė armonikėlė – Kęstutis Švitra

Mušamieji, perkusija – Vytautas Sutkus

 

Nesvarbu, ar vaizduotų XVII a. dvarą, ar šiuolaikinį blokinį butą, Laura Ruohonen (g. 1960, Helsinkyje) savo pjesėse kuria savitą pasaulį, kuriame pinasi poezija ir kasdienybė, humoras ir tragizmas. Šios dramaturgės ir teatro režisierės tekstuose žmonės yra neatskiriamai susieti su savo aplinka, individo vidiniai išgyvenimai ir išorinis gyvenimas atspindi vienas kitą, o kartais veiksmo eigoje susimaišo vienas su kitu. Lauros Ruohonen tekstai apibūdintini kaip daugiareikšmiai, todėl gali būti įvairiai interpretuojami. Kartu visų jos darbų šerdis – stiprus etinis pagrindas. L. Ruohonen, kaip dramaturgės, karjeroje lūžio pjese tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu tapo „Olga“ (1995), kurioje aprašomi neįprasti romantiniai santykiai tarp garbaus amžiaus moters Olgos ir jauno smulkaus vagišiaus Rundžio.

„Olga“ – tai suomiška Colino Higginso „Haroldo ir Modės“ versija, kurioje susiduria du marginalizuoti žmonės, visuomenės autsaideriai. Pjesėje rafinuotai pristatomas vadinamasis kartų konfliktas, kurį reprezentuoja Olgos idealizmas ir Rundžio nihilizmas. Taip pat subtiliai, bet nevengiant humoro, pašiepiami visuomenėje dominuojantys lyčių stereotipai. Kartu „Olga“ – tai įsimintina pjesė apie nepaprastą garbaus amžiaus moterį, kurioje L. Ruohonen derina neįprastą ir jaudinančią meilės istoriją, nepamirštamus dialogus, humorą ir pamąstymus apie tai, kas svarbiausia gyvenime. Retas dalykas – linksma, jaudinanti ir gyvenimiška pjesė, šlovinanti grožio ir atperkančios meilės jėgą.

Pasak spektaklio režisieriaus Lino Marijaus Zaikausko, „Vyšnia šokolade“ – tai pirmiausia spektaklis apie meilę, kuriai nusilenkia amžius, kartu – savotiška Pigmalijono mito parafrazė, tik čia dieviškas kūrėjos galias demonstruoja sena moteris, o jos kūrybos objektas – jaunas valkata. „Spektaklyje susiduria Rundis, kuris nekenčia pasaulio, bet bijo mirties, ir Olga, kuri jau nebijo mirties, nes jos likimas – senelių namai. Olga išsilaisvinusi iš fobijų, mirties baimių. Ironija: pradedi mylėti gyvenimą, nes esi laisvas. Šios laisvės Olga išmoko ir Rundį“, – teigia spektaklio režisierius.

Vaidina: Asta Preidytė, Eleonora Koriznaitė, Jonas Čepulis, Rimantas Teresas, Marius Cemnickas, Gintautas Žiogas, Jolita Skukauskaitė – Vaišnienė, Inga Talušytė, Donatas Kalkauskas, Laimutis Sėdžius.

Pirkite bilietus internetu !