renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

GARSO TEATRAS – tai garso meną ir teatro erdves apjungiantis festivalis. Šio festivalio metu, lapkričio 9 ir 10 dienomis, Juozo Miltinio dramos teatre pasirodys garso meno atlikėjai, veiks garso meno objektų erdvė. Festivalio atlikėjų sąstatas – tarptautinis, savo kūrybą pristatys menininkai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Vokietijos, Ispanijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Ant scenos bus galima išvysti technologinį Erik Alalooga teatrą, ritualinį Beno Šarkos performansą, daugiasluoksnes Waterflower, ID M Theft Able, Opera Maleta kompozicijas, bei Lietuvos garso performansų kūrėjo Arma Agharta dadaistines išdaigas. Tarp garso objektų – Simono Nekrošiaus kurti garso objektai-instrumentai, Antano Dombrovskij garso skulptūra bei multisensorinė Tado Stalygos instaliacija. Visi festivalio renginiai – nemokami.


LAPKRIČIO 9 d. GARSO PERFORMANSAI:

17 val. FESTIVALIO IR GARSO OBJEKTŲ PRISTATYMAS

18 val. GARSO PERFORMANSAI:

18 val. OPERA MALETA (Ispanija / Vokietija)
Al Garcia, Erik Schauer, Lorena Izquierdo trejeto braižas – nenuspėjama ir gaivališka improvizacija. Šių improvizacijų pagrindas – Izquierdo objektai ir poetiškumas, Garcia perkusija ir Schauer moduliniai sintezatoriai. https://soundcloud.com/al-garcia-761153378/opera-maleta-live-at

19 val. JUOZAS MILAŠIUS (Lietuva)
Gitaristas, kompozitorius ir įvairių performansų autorius, Lietuvos džiazo scenos enfant terrible. Turbūt nė vienas Lietuvos džiazo muzikantas savo muzika nekėlė tiek aistringų diskusijų kaip eksperimentatorius ir konceptualistas Juozas Milašius. Džiazo scenoje pasirodęs 1986 metais, jis pagarsėjo kaip bekompromisiškiausias Lietuvos džiazmenas; savo muzikoje jis išbandė ir totalųjį free, ir triukšmo galimybes, ir alternatyvius garso išgavimo būdus, provokuodamas tiek beatodairiškas simpatijas, tiek kategorišką opoziciją. (mic.lt informacija)
http://www.mic.lt/lt/baze/dziazas/kompozitoriai-atlikejai/milasius/

20 val. WATERFLOWER (Latvija)
Po Waterflower pseudonimu Sabine Moore prieš publiką stoja nuo 2006 metų. Įkvėpta garsiosios islandų muzikantės Bjork, pagoniškų Latvijos tradicijų, bei Art Noveau architektūros Moore savo pasirodymuose apjungia smuiką, balsą, kostiumą, elektroniką su mažiau įprastais elementais, pavyzdžiui, muzika, išgauta iš augalų.
http://www.waterflower.lv/


LAPKRIČIO 9-10 d. GARSO OBJEKTAI:

ANTANAS DOMBROVSKIJ (Lietuva)

Antanas yra Lietuvos garso meno ir eksperimentinės muzikos kūrėjas. Antano kūryba taipogi apima bendradarbiavimą su įvairiais muzikos kolektyvais bei atlikėjais, pavyzdžiui, nešiojamų kompiuterių kvartetu Twentytwentyone. „Garso Teatre“ bus pristatyta šio menininko interaktyvi, erdvinį garsą tirianti skulptūra.

http://antanasdombrovskij.tumblr.com

 

TADAS STALYGA (Lietuva)

Tadas yra tarpdisciplininis menininkas, savo darbuose jungiantis dizaino, architektonikos, vizualinės raiškos elementus bei garsą. „Garso Teatre“ – jo ir Danijos menininkų bendras darbas – multisensorinė, įvairius pojūčius apimanti instaliacija „Always an I, Never a One“.

www.tadasstalyga.com

 

SIMONAS NEKROŠIUS (Lietuva) 

Simonas yra pagarsėjęs savo eksperimentinių instrumentų gamyba bei performansais. Šio menininko instrumentų skambesys – išskirtinis, sukurtas vaizduotės ir improvizacijų, jo pasirodymai – niekuomet nesuplanuoti ir nesurežisuoti. „Garso Teatre“ Nekrošius pristatys interaktyvias garso skulptūras.

https://facebook.com/nekrosius.simonas/

Festivalio rėmėjas: