renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

GARSO TEATRAS – tai garso meną ir teatro erdves apjungiantis festivalis. Šio festivalio metu, lapkričio 9 ir 10 dienomis, Juozo Miltinio dramos teatre pasirodys garso meno atlikėjai, veiks garso meno objektų erdvė. Festivalio atlikėjų sąstatas – tarptautinis, savo kūrybą pristatys menininkai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Vokietijos, Ispanijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Ant scenos bus galima išvysti technologinį Erik Alalooga teatrą, ritualinį Beno Šarkos performansą, daugiasluoksnes Waterflower, ID M Theft Able, Opera Maleta kompozicijas, bei Lietuvos garso performansų kūrėjo Arma Agharta dadaistines išdaigas. Tarp garso objektų – Simono Nekrošiaus kurti garso objektai-instrumentai, Antano Dombrovskij garso skulptūra bei multisensorinė Tado Stalygos instaliacija. Visi festivalio renginiai – nemokami.


LAPKRIČIO 10 d. GARSO PERFORMANSAI:

 

18 val. ARMA AGHARTA (Lietuva)
Vienas aktyviausių Lietuvos garso meno atstovų. Nuo 2007 metų Arma apkeliavo keturis iš šešių žemės kontinentų, atliko daugiau nei 450 performansų. Šis Lietuvos dadaistas pasirodymuose pasitelkia absurdą, šamanizmą, pasenusią elektroniką, perdirbtus žaislus, groja savo kūnu ir balsu.
www.arma.lt

19 val. ID M THEFT ABLE (JAV)
Šio dada menininko skambesys buvo apibūdintas kaip „žemyn, su virtuvės įrankių krepšiu, laiptais krentantis žmogus“. Toks išsireiškimas – neabejotinas komplimentas, nes Amerikos menininkas sugeba groti bet kokiu daiktu – spyruokle, dantų šepetuku ar popieriaus lapu.
http://kraag.org/

20 val. ERIK ALALOOGA (Estija)
Erikas Alalooga – sunkiasvorius agregatus ir mechanines konstrukcijas pasitelkiantis šiurkščiosios poezijos atstovas. Nuo 2005 metų Erikas intensyviai tiria ryšį tarp žmogaus ir technologijų. Analoginės technologijos, DIY (pasidaryk pats) sprendimai ant scenos virsta performatyviais garso ir šviesos elementais.
Menininkas atliks performansą pavadinimu „Black hole sucks“.
https://youtu.be/p_a_WUSyx6E

 


LAPKRIČIO 9-10 d. GARSO OBJEKTAI:

 

ANTANAS DOMBROVSKIJ (Lietuva)

Antanas yra Lietuvos garso meno ir eksperimentinės muzikos kūrėjas. Antano kūryba taipogi apima bendradarbiavimą su įvairiais muzikos kolektyvais bei atlikėjais, pavyzdžiui, nešiojamų kompiuterių kvartetu Twentytwentyone. „Garso Teatre“ bus pristatyta šio menininko interaktyvi, erdvinį garsą tirianti skulptūra.

http://antanasdombrovskij.tumblr.com

 

TADAS STALYGA (Lietuva)

Tadas yra tarpdisciplininis menininkas, savo darbuose jungiantis dizaino, architektonikos, vizualinės raiškos elementus bei garsą. „Garso Teatre“ – jo ir Danijos menininkų bendras darbas – multisensorinė, įvairius pojūčius apimanti instaliacija „Always an I, Never a One“.

www.tadasstalyga.com

 

SIMONAS NEKROŠIUS (Lietuva) – yra pagarsėjęs savo eksperimentinių instrumentų gamyba bei performansais. Šio menininko instrumentų skambesys – išskirtinis, sukurtas vaizduotės ir improvizacijų, jo pasirodymai – niekuomet nesuplanuoti ir nesurežisuoti. „Garso Teatre“ Nekrošius pristatys interaktyvias garso skulptūras.

https://facebook.com/nekrosius.simonas/

Festivalio rėmėjas: