Režisierius: Vaclovas Blėdis. Atnaujinto spektaklio režisierius – Romualdas Urvinis.

2 dalių spektaklis vaikams

Trukmė: 1 val. 15 min.

Premjera: 2009 m. vasario mėn. 15 d.

 

„Pifo nuotykiai“ – svajonių spektaklis ir jauniems aktoriams

Juozo Miltinio dramos teatras kviečia mažuosius žiūrovus į visų laikų linksmiausią pasaką-nepasaką apie šunelį Pifą.

Gerietis šunelis Pifas gyvena berniuko Dudu šeimoje, kartu su teta Agota ir dėde Cezariu. Kaip bebūtų keista, doras, ištikimas šunelis visai nelinkęs krėsti šunybių. Taikuolis norėtų gražiai bičiuliautis su visais kiemo gyventojais ir kaimynais. Bet visa bėda – klastūnas katinas Herkulis! Murklys melagingai pagavo pelytę Rozaliją, už tai buvo priimtas į jaukius Agotos, Cezario ir Dudu namus. Va tada ir prasidėjo pats smagumėlis – nuotaikingos „šuniškos“ istorijos. Kuris nugalės – intrigantas apsimetėlis Herkulis ar ištikimas vaikų draugas Pifas?

Šį dviejų dalių spektaklį vaikams režisavo Vaclovas Blėdis, atnaujino aktorius Romualdas Urvinis. Pifo rolėje žiūrovai pamatys jauną aktorių Deividą Rajunčių. Labai įdomu, kad Deividui sulaukus šešerių, jo vaikystės svajonių spektaklis ir buvo M.Astrachan bei A.Žukovskajos „Pifo nuotykiai“!

“Kaip aš tada norėjau paliesti Pifą, tokį gerą, minkštą, didelį…” – prisimena aktorius. Ir štai – su dideliu malonumu jis pats – Pifo rolėje!

Pelytę Rozaliją vaidinanti aktorė Jolita Skukauskaitė vis pagalvodavo: „Oi, kaip norėčiau scenoje būti tokia guvi pelytė“. Jolitą pakvietė vaidinti spektaklyje, tačiau… katę. Bet pagaliau aktorės svajonė irgi išsipildė, ji – Rozalytė, kartu su nuo pat spektaklio premjeros šį vaidmenį atliekančia Eleonora Koriznaite!

“Tikimės, kad mažieji žiūrovai neliks abejingi Pifo nuotykiams, jo kovai už teisybę, kad spektaklis pakels nuotaiką ir pasibels į žiūrovų širdis”, – sako jaunieji aktoriai.

Režisierius R.Urvinis primena, kad Juozo Miltinio dramos teatre tradiciškai stengiamasi kasmet pastatyti po vieną efektingą spektaklį vaikams. „Nuo lopšinės, nuo išmintingos pasakos, padedančios skirti gėrį nuo blogio, prasideda mažo žmogučio vertybių formavimasis, jo stojimasis ant kojų ir pasirengimas eiti sudėtingu gyvenimo keliu“, – sako R.Urvinis. Pasak režisieriaus, sukurti vaikišką spektaklį – didžiulė atsakomybė teatro darbuotojams, nes „vaikams reikia vaidinti taip, kaip suaugusiems, tik dar geriau ir nuoširdžiau“. Tokia teatro misija.

 

Nuotraukos: Tado Povilonio

Vaidina

Marius Cemnickas, Gintarė Dumbliauskienė, Toma Razmislavičiūtė-Juodė, Donatas Kalkauskas, Eleonora Koriznaitė, Laimutė Mališauskaitė, Tomas Pukys, Laimutis Sėdžius, Jolita Skukauskaitė, Akvilė Vitkūnaitė.