Juozo Miltinio dramos teatras kartu su jauna ir talentinga režisiere Anna Galek dalyvavo tarptautiniame festivalyje „Wandsworth Arts Fringe Festival“ Londone, kuris kasmet suburia per 150 kūrėjų. 

Tai – puiki galimybė parodyti pasauliui aukštus Lietuvos teatrinės kultūros standartus. J. Miltinio dramos teatras šiame festivalyje pristatė vaikišką spektaklį „Raganos karoliukai“. Tai – vizualinis teatrinis pastatymas vaikams, paremtas lenkų liaudies pasaka. Pasirodymo metu naudojami šešėlių teatro elementai, gyvai įgarsinami liaudiškos muzikos intarpai, kalbama apie patyčias ir skausmingą kitokio žmogaus būtį, norą būti suprastam bei laimingam.

Jau įvykusio pasirodymo įspūdžiais dalinasi ir pati spektaklio režisierė Anna: „Spektaklis „Raganos karoliukai“ festivalio „Wandsworth Arts Fringe 2018“ metu praėjo tikrai labai sklandžiai.

Anna Galek gimė ir augo Lenkijoje. Vėliau baigė karališkąją kalbos ir dramos mokyklą Londone „The Royal Central School of Speech“.Reginys sužavėjo ne tik mažuosius žiūrovus, bet ir suaugusius. Žmonės noriai trumpai akimirkai patapo klounais, o artistai iš Lietuvos jiems paliko neišdildomą įspūdį. Pasirodymas buvo vaizdingas ir išties įtraukiantis publiką į magišką bei paslaptingą pasaką.“

Anna specializuojasi improvizacijos teatre, yra surengusi keletą profesionalių pasirodymų Londone, Velse, Edinburgo festivalyje.

Ji kūrė lėles statant Piterio Peno spektaklį Polkos teatre Londone, kuris 2015-iais metais gavo geriausio vaikams pastatyto spektaklio apdovanojimą. 2017 metais Anna dalyvavo teatro organizuotose „Jaunųjų režisierių dirbtuvėse“ kur ir pristatė spektaklio „Raganos karoliukai“ eskizą.

Šį spektaklį planuojama įtraukti ir į J. Miltinio dramos teatro repertuarą.

 

Jp.lt

2018-05-09