Antrajame TV3 serialo „Šviesoforas“ sezone – išskirtiniai ir nuotaikingi ne tik personažai, bet ir juos įkūnijantys aktoriai. Viena jų – kino, televizijos ir teatro aktorė Vita Šiaučiūnaitė. Ne paslaptis, kad charizmatiška ir energinga moteris žiūrovams įsiminė ne tik dėl nepriekaištingai įkūnytų vaidmenų, bet ir dėl savo figūros. Aktorė atvirai pasakojo apie savo kūno formas, išvaizdos standartus visuomenėje ir, kaip pamilti save net jei ramybės neduoda keli papildomi kilogramai.

Nuotaikingas ir gero gyvenimiško humoro nestokojantis serialas „Šviesoforas“ toliau pasakoja apie trijų vyrų draugystę ir jų santykius su moterimis. Šį kartą viena jų – Irmos draugė Lina, kurią nepriekaištingai įkūnijo aktorė Vita Šiaučiūnaitė.

Seriale aktorės įkūnijama Lina – lipšni, koketiška moteris, prieš drauges besipuikuojanti brangiomis vyro dovanomis. Tačiau pati aktorė mano, kad gyvenime materialūs dalykai visiškai nėra susiję su meile ar verti pasipuikuoti prieš kitus. Tai panašiau į mėginimą kompensuoti vidinę tuštumą.

„Yra tokia kategorija žmonių, žinau keletą, kurie taip gyvena. Manau, kad tokie žmonės yra tušti viduje. Aš neturiu teisės smerkti, bet nelabai suprantu tokios pozicijos ir pasirinkimo. Tačiau  jų teisė rinktis“, – samprotavo V. Šiaučiūnaitė.

Aktorė tiek seriale, tiek gyvenime atrodo švytinti ir pasitikinti savimi, o to galėtų pavydėti ne viena moteris. Juolab, kad daugelis dėl šių dienų visuomenėje sureikšminamo grožio kulto turi kompleksų dėl išvaizdos, figūros netobulumų. V. Šiaučiūnaitė – puikus pavyzdys, kaip ne tik pamilti save tokią, kokia esi, bet ir kaip siekti aktorės karjeros, kuri iki šiol, manoma, palankiausiai klostosi idealios išvaizdos moterims.

„Būna žmonių, kuriems Dievas drėbtelėjo ir nepagailėjo. Aš nesu iš tos kategorijos. Ko siekiu, tai pasiekiu savo darbu. Visgi, galvoju, kad ir teatre, ir seriale „Šviesoforas“, ir filmuose, kuriuose vaidinau, vaidmenis gavau tik dėl savo sudėjimo. Yra išlikęs standartas, kad aktoriaus profesiją įgyja netyčia vienas kitas nestereotipinis. Kai galima rinktis iš šimto idealią figūrą turinčių aktorių, tai mano situacijoje tokio didelio pasirinkimo nėra. Dėl to manau, kad šiuo atveju aš išlošiu“, – šypsodamasi pasakojo aktorė.

Drąsi ir savimi pasitikinti moteris vis tik teigia, kad pamilti save tokią, kokia esi, nėra paprasta. „Pirmiausia reikia susidraugauti pačiai su savimi. Jei nepavyksta ir matai, kad kažkas trukdo gyventi, reikia imtis priemonių. Na, o jeigu tu negali susitarti su savimi, kad, pavyzdžiui,  vakare nevalgysi saldumynų, tai tada priimi save tokią, kokia esi“, – teigė V. Šiaučiūnaitė.

„Aš pati buvau prigyvenusi  tokį svorį, kad man tai jau trukdė gyventi. Tada supratau, kad šitaip aš nenoriu ir tam tikromis priemonėmis pasikoregavau. Dabar vėl jaučiuosi puikiai! Turi pats save mylėti, gerbti ir priimti. Dievas neskiria to, su kuo negali susidoroti. Jei jis tau davė tokį sudėjimą, vadinasi, kažką gyvenime turi nuveikti būdamas toks žmogus“, – savo patirtimi dalinosi aktorė.

V. Šiaučiūnaitė teigė, kad įvairūs standartai vyrauja ne tik televizijoje ar kine, bet ir pačioje šiandieninėje visuomenėje. „Mes kiekvienas esame unikalus, skirtingas ir dėl to gera gyventi, kai žinai, kad nesutiksi lygiai tokio paties. Galvoju, kad didžiausias visuomenės trūkumas yra tai, jog mes norime priklausyti masei. Man atrodo, kaip tik reikėtų stengtis išsiskirti kaip individualybei“, – kalbėjo charizmatiška moteris.

Jp.lt

2018-05-08

Visas straipsnis: https://jp.lt/aktore-v-siauciunaite-buna-zmoniu-kuriems-dievas-drebtelejo-ir-nepagailejo-as-nesu-is-tos-kategorijos/